9. Gün

Dünya Mutfağı'nın en çok sevilen lezzetlerini bir araya getirdik. Bugün biraz fark yaratmaya var mısınız?
37 oy / 2.10 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 100 Dakika
Pişirme Süresi 80 Dakika

Uzun süren açlık sonrası iftarda hızlı şekilde çok miktarda besin tüketme alışkanlığı çok yaygındır. Kahvaltı ve çorba ile orucu açtıktan sonra biraz bekleyip bu arada özellikle günlük sıvı eksiğini su, taze sıkılmış meyve suları ya da ayran gibi sıvılarla gidermeye çalışmak doğrudur. 10-15 dakika kadar sonra ana yemeğe geçilebilir. Bu hem doygunluk hissi verip aşırı yemek yemeyi engeller hem de uzun süren açlık nedeniyle kişinin çok yiyerek sindirim sistemine yüklenmesini önler.

Sürprizi içinde: Yer Elması Çorbası

yer elması çorbası

Son zamanlarda popülaritesi artan bu sebzenin çorbası size iyi gelecek. B ve C vitamini, yüksek lif ve mineral içeriğinin yanı sıra kan şekerini dengeleyici özelliği yer elmasının birçok faydası arasında ilk akla gelenler.

Cipsi ayrı güzel: Yer Elması Çorbası Tarifi

Sosunun adı yeter: Roka Pestolu Spagetti Salatası

roka pestolu spagetti

Makarnalara enfes bir lezzet katan pesto sos fesleğenle klasikleşmiş bir sosdur. Biz pesto sosunu sizler için roka ile denedik. Salatalarda, tavuk yemeklerinde ve pizzalarda da gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu sosu çok seveceksiniz.

Bir başka: Roka Pestolu Spagetti Tarifi

Evde daha güzel: Tarhanalı Tavuk Şinitzel

tarhanalı tavuk şinitzel

Sevdiğimiz lezzetlerden biri olan Şinitzel'i, Anadolu klasiği tarhanayla birleştirdik. Bu çıtır lezzetin tadına doyamayacaksınız…

Lezzete gel: Tarhanalı Tavuk Şinitzel Tarifi

Karşı konulmaz: Limonlu Cheesecake

limonlu cheesecake

Tarihi Antik Yunan'a dayanan cheesecake Dünya mutfağı için yeni bir lezzet değildir. Kelime anlamı 'peynirli kek' anlamına gelen cheesecake Türkiye'de birçok cafe ve pastanede yaygın hale geldi. Bizim kültürümüzde peynir daha çok atıştırmalık ve sabah kahvaltılarında tercih edilse de bu peynir dolgulu tatlıya halk olarak kayıtsız kalamadık. Cafelerde bir dilimine verdiğiniz parayla, evinizde sevdiklerinize hoş bir sürpriz yaparak bu tatlıyı hazırlayabilirsiniz...

Bir dilim yetmeyecek: Limonlu Cheesecake Tarifi

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
24-05-2018 10:22:52 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ