22. Gün İftar Menüsü: Bugün İftarda ne pişirsem?

Pandemi sebebiyle gidemesek de Dünya’nın farklı ülkelerine ait yöresel yemeklerini bugün iftar sofralarınıza taşımakta kararlıyız.
1 oy / 5 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 100 Dakika
Pişirme Süresi 95 Dakika

Bugün Dünya'da çıktığımız lezzet turunda; Fransa'nın pişim teknikleriyle hazırladığımız Mantar Çorbası, İran yöresine ait tane tane bir Safranlı Pilav, aykırı tatların müthiş uyumuyla Uzak Doğu Usulü Tavuk ve İspanya'nın sokak tatlısı Churros… Siz de iftar sofralarınıza farklı tatlar taşımayı istiyorsanız, bu menü tam size göre.

Tutkunlarına: Mantar Çorbası

Mantar başlı başına bir tutkudur. Besleyiciliği bir kenara binlerce çeşidiyle, farklı aromalarıyla hepsi başka yerlere alır götürür. Mantarın tadına en yoğun şekilde varacağınız bu çorba, favoriniz olacak…

Kendini sevdirmeyi biliyor: Mantar Çorbası

Rengine kapılacaksınız: Safranlı Pilav

Sofralarımızın vazgeçilmez yemeği pilav bu kez İran reçetesiyle sizlerle. Safranın yoğun aroması pirinç tanelerine işlerken görüntüsü iştah kabartacak.

Mutlaka deneyin: Safranlı Pilav

Farklı bir tat: Uzak Doğu Usulü Tavuk

Uzak Doğu Mutfağı denince akla gelen ilk lezzeti sofralarınıza getiriyoruz. Mevsimin en taze sebzeleri evdeki malzemelerle birleşiyor ve ortaya pratik bir yemek çıkıyor.

Bağımlılık yapar: Uzak Doğu Usulü Tavuk

Tulumba tatlısının kardeşi: Churros

Tulumba tatlısına benzerliğiyle damak tatlarınıza hitap edecek bu tatlıya doyamayacaksınız. Şöyle ki, bir tane yedikten sonra hızınızı kesemeyip bütün tabağı bitirebilirsiniz. Bizden söylemesi :)

İspanya'dan: Churros

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
15-05-2020 13:36:37 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ