9. Gün

Saray Mutfağı’ ndan esintilerle süslüyoruz bugün iftar sofralarımızı. Konuklarınızı lezzet bombardımanıyla şaşırtmaya hazır mısınız?
5 oy / 3.4 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 80 Dakika
Pişirme Süresi 90 Dakika

Bütçenizi çok zorlamadan hazırlayabileceğiniz bu menü, ağır misafirler için biçilmiş kaftan adeta. Mutfakta harikalar yaratmanın hiç o kadar zor olmadığını hissettirecek, bol övgü toplayacağınız iftar sofranız için kollar sıvansın…

Sebzenin bereketi: Kremalı Patates Çorbası

kremalı patates çorbası

En çok kızartılmış haliyle sevdiğimiz patates hiç bu kadar sağlıklı ve lezzetli olmamıştı. Patates sevdalısı muskat ile tatlandırdığımız, içimizi ısıtacak sıcacık bir çorbayla taçlandıralım mı iftar sofralarımızı. Labne peynirinin patates ile uyumu aklınızı başınızdan alacak bizden söylemesi:)

Besleyici: Kremalı Patates Çorbası

Çıtır çıtır: Peynirli Muska Böreği

peynirli muska böreği

İster kıymalı, ister patatesli… Hayal ettiğiniz, sevdiğiniz lezzeti iç harç olarak kullanın; çeşit çeşit muska börekleri ile sevdiklerinizin kalbine giden yolu keşfedin.

Alışkanlık yapar: Peynirli Muska Böreği

Saray Mutfağı'ndan: Hünkar Beğendi

hünkar beğendi

Hünkarın beğendiği bir yemeği bizim beğenmememiz mümkün mü? Yüzyıllar öncesinden bugünün mutfaklarına ulaşan hünkar beğendi ağzının tadını bilenlere geliyor.

Hazırlaması çok kolay: Hünkar Beğendi

O bir klasik: Revani

revani

Mutfağımızın klasiklerinden, hepimizin sevgilisi, özel günlerde çok sık yapılan tatlılarımızdandır revani. Basit malzemelerle harika lezzetler yaratmayı sevenler için geliyor. İçerisindeki yumurta sayesinde tam da beklediğiniz gibi kabarıyor, tam kıvamında kabaran revani şerbeti de içine misler gibi çekiyor.

Bol şerbetli: Revani

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
14-05-2019 12:43:01 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ