15. Gün

Ramazan ayının iki haftasını geride bıraktığımız pazartesi gününe hazırladığımız bu menüde yok yok. Doğu- batı kültürü aynı sofrada sizlerle…
6 oy / 2.33 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 70 Dakika
Pişirme Süresi 45 Dakika

Ramazanın ayının ortasında sürpriz bir menüyle karşınızdayız. Havuç çorbasının lezzetliyle büyülenip, uzak doğu lezzetiyle mest oluyoruz. Dönüşte batıdan bir tatlı tarifiyle iftarımızı bitiyoruz.

Kısacası, bugün lezzetli bir gün. Bugün, bütün gün oruç tutmuş olanların gözlerini kapayıp zevkle damaklarını dinleyecekleri ve terbiye ettikleri nefslerini ödüllendirecekleri bir gün.

Bir kaşığı vitamin deposu: Kremalı Havuç Çorbası

kremalı havuçlu kek

Çorba denince akla ilk gelen klasikleşmiş tatları bir kenara alıyor; çocukların da severek yiyeceği, rengiyle şaşırtıcı güzellikte havuç çorbasını beğeninize sunuyoruz.

Alışılmışın dışında: Kremalı Havuç Çorbası

Tane tane: Pirinç Pilavı

pirinç pilavı

Her yemeğin yanında tamamlayıcı rolünü üstlenmek kolay olmasa gerek. Ne de olsa tereyağının mis kokusu pirinç tanelerinin her yanını sarıp tabaklarınızda yerini alacak ve yemeğinizi taçlandıracak.

Olmazsa olmaz: Pirinç Pilavı

Uzak yolların özlenen lezzeti: Uzak Doğu Usulü Tavuk

uzak doğu usulü tavuk

Uzak doğu yemeklerinin en sevilen yanı tek tavada pişirilip hemen servis edilmesi olabilir. Hem kısa sürede hazır olması hem de az bulaşık çıkarması tek sebebi olamaz tabi ki bu sevginin. Soya sosunun eşsiz lezzetinin yüksek ısıyla pişmiş sebzelerle karışımı gönlümüzü çalan. Yaratıcılığınızı kullanarak evdeki uyumlu sebze ve et çeşitleriyle kendi tarifinizi oluşturmayı da ihmal etmeyin.

Bir tabak daha: Uzak Doğu Usulü Tavuk

Ananasın en tatlı hali: Ananaslı Kek

ananaslı kek

Batı mutfağının sevilen tatlılarından ananaslı ters yüz kek, yumuşak, nemli ve içine konulan malzemelere göre hafif bir tatlı. Bu tatlı tarifinde çoğunlukla ananas konservesi tercih ediliyor ama taze ananas ile hazırlanan kek daha az şekerli, dolayısıyla daha sağlıklı oluyor.

Farklı tatlar için: Ananaslı Kek

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
20-05-2019 12:41:37 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ