18. Gün İftar Menüsü: Bugün İftarda ne pişirsem?

Haftanın ilk gününün stresini güzel bir iftar sofrasıyla atmaya ne dersiniz? Baş döndürücü lezzetlerin hepsi bu menüde…
1 oy / 5 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 50 Dakika
Pişirme Süresi 100 Dakika

Hazırlaması keyifli bir iftar menümüz var bugün. 8 bin yıllık geçmişinin lezzetiyle sofralarınıza gelen yahniyi, en yakışan tamamlayıcılarıyla taçlandırıyoruz. Tek yapmanız gereken mutfağa gidip harikalar yaratmak, şimdiden herkese afiyet olsun…

İftar sofralarının vazgeçilmezi: Taze Naneli Cacık

Hangi yemeklerle uyumlu diye düşününce listenin uzayıp gittiği bir lezzetten bahsediyoruz. Sarımsaklı ve naneli bir cacığın yakışmadığı sofra yok gibi bir şey. Biz de bu yüzden kolları sıvıyoruz ve hazırlaması oldukça kolay tam tadında bir cacık tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Ferahlatan lezzet: Taze Naneli Cacık

Tek kelimeyle efsane: Patlıcanlı Pilav

Patlıcan severler buradaysa, işte tam damak tadınıza uygun tane tane bir pilav tarifimiz var. Üstelik et yemeklerinin yanına çok yakışıyor. Biz tarifi şuraya iliştirelim; iftarda tattıktan sonra hak verecek ve bu pilavın tutkunlarından olacaksınız.

Yok artık dedirtecek: Patlıcanlı Pilav

Pamuk gibi: Pekmezli Et Yahnisi

Yahni pişirme tekniğinin geçmişi çok uzaklara, Amazon Ormanları'nda yaşayan ilkel kabilelere kadar uzanıyor. Bilmeden bile defalarca uyguladığımız bu teknik sayesinde etiniz lokum gibi oluyor. Hz. Muhammed'in en sevdiği yemeklerin başında gelen lezzet yahninin pekmezli haline bir şans verin.

Olmaz demeyin: Pekmezli Et Yahnisi

Bir de böyle deneyin: Kakuleli Fırın Sütlaç

Fırın Sütlaç'ı sevmeyen yoktur herhalde. Hem sindiriminiz kolaylaşsın hem de içinizi ferahlatsın diye iki tane aroma ekledik ve yorumu deneyenlere bıraktık. Bu tatlı bol övgüyü hakkediyor.

Taze aromasıyla: Kakuleli Fırın Sütlaç

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
11-05-2020 13:06:17 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ