11. Gün

Yemekleriyle nam salmış yerleri aratmayacak bir menüyle karşınızdayız. Mutfağınızda harikalar yaratarak sevdiklerinizi şaşırtmaya hazır mısınız?
4 oy / 4 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 35 Dakika
Pişirme Süresi 140 Dakika

Bugün sofralarımızda et yemeklerinin babalarından birini konuk ediyoruz. Sağlıklı bir başlangıç yaparak midelerimizi rahatlatıyoruz. Güveçte pişen kuzu inciğin aromasına, tane tane demlenen pilavın eşlik edeceği ana yemekle tokluk hissediyor, ardından buz gibi kakuleli fırın sütlacın ferahlığını yaşıyoruz.

Sağlıklı başlangıç: Brokoli Çorbası

brokoli çorbası

Mevsim değişikliklerinde, adaptasyon aşamasını bünyelerimize halsizlik olarak konuk ettiğimiz dönemle ramazanın etkileri harmanlandı, imdadımıza koşan yine brokoli oldu. Teşekkürler sağlık bombası B1 ve C vitamini küpü!

Nefis kıvamıyla: Brokoli Çorbası

Bir tabak daha: Şehriyeli Pirinç Pilavı

şehriyeli pirinç pilavı

Buram buram tereyağı kokan enfes bir pilava kimse hayır diyemez. Üstelik içinde kavrulmuş arpa şehriye, yanında da et yemeği varsa demeyin keyfimize..

Etin vazgeçilmez yancısı: Şehriyeli Pirinç Pilavı

Davet yemeği: Güveçte Kuzu İncik

güveçte kuzu incik

Güvecin tütsülü aromasıyla kısık ateşte uzun sürede pişen, kemiğinden ayrılan lime lime etiyle sevdiklerinizi şaşırtmaya ne dersiniz? Son aşamada incik suyunu çektirerek hazırladığınız sosuna ise bayılacaksınız…

Ete doyacaksınız: Güveçte Kuzu İncik

Baharatların gücü adına: Kakuleli Fırın Sütlaç

kakuleli fırın sütlaç

Alışılmışın dışında farklı lezzetler arayanları sevindirecek bir tarifle daha karşınızdayız. Kakulenin sütlaca olan uyumu aklınızı başınızdan alacak. Bizden söylemesi!

Farklı tatlar için: Kakuleli Fırın Sütlaç

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
16-05-2019 13:01:40 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ