19. Gün İftar Menüsü: Bugün İftarda ne pişirsem?

Hem hafif hem de besleyici bir iftar menüsüyle de daha karşınızdayız. Birbirinden lezzetli bu tarifler için sofranızda yer açın.
3 oy / 5 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 90 Dakika
Pişirme Süresi 60 Dakika

Ramazan ayının sonlarına doğru havalarda giderek ısınmaya devam ediyor. Yaz sebzeleri ise yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladı. Ağır yemeklerden uzak durmak istiyorsanız, tam da size göre bir menü hazırladık.

Bol besleyici: Sakala Çarpan Çorbası

Yöreye göre değişen isme sahip bir çorba olsa da, lezzeti ve damaklarda bıraktığı izi her yerde aynı. Mercimeğin besleyiciliğinin el kesmesi erişteyle olan şahane uyumuna hayran kalacaksınız.

Hem doyurucu hem lezzetli: Sakala Çarpan Çorbası

Pratik tarif arayanlara: Peynirli Muska Böreği

Börek düşkünlerini bugün mutfağa davet ediyoruz. Hazırlaması oldukça kolay bir börek tarifimiz var. İç harcını dilediğiniz gibi çeşitlendirebileceğiniz bu böreği önceden hazırlayıp gece sahura da pişirebilirsiniz.

Sahura da gider: Peynirli Muska Böreği

Hafif bir yemek: Zeytinyağlı Kabak

Tazecik kabaklar tezgahlardaki yerini almaya başladı. Biz de bunu fırsat bildik; bütçenizi fazla zorlamayacak bir zeytinyağlı kabak yemeği yapalım dedik. Bol dereotuyla da pek bir lezzetli oldu.

Bol lifli, sağlıklı: Zeytinyağlı Kabak

Profiterolün yakın arkadaşı: Ekler

Akışkan krema dolgusuyla hafızalara kazınmış bir lezzetten bahsediyoruz. Dış kabuğundaki çikolata kaplaması ve yumuşacık hamuruna doyamayacaksınız.

Bir tane yetmeyecek: Ekler

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
12-05-2020 14:29:51 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ