15.Gün

Ramazanın yarısına geldik bile...İftar vakti oldu mu? Ayran tasa doldu mu? Yanındaki fakire; Yemek veren oldu mu?
34 oy / 2.44 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 120 Dakika
Pişirme Süresi 135 Dakika

Gün boyu süren açlığın sonunda iftar sofralarında sıklıkla yapılan hatalardan biri de tüm yemekleri aynı anda ve hızlıca tüketmeye çalışmak oluyor. Ancak midenin bir anda dolması, gün boyu boş iken birden fazla çalışmaya zorlanması, sık sık nefes almaya, kalp atışının hızlanmasına yol açabiliyor. Hatta bu durum kalp krizine varacak derecede ciddi sonuçlar doğurabileceği için iftarda mümkün olduğunca yavaş yemeye dikkat etmek gerekiyor.

Sıcacık, taptaze: Ramazan Pidesi

ramazan pidesi

Sokağındaki fırından 11 ay onun kokusunu bekleyenler burada mı? O koku mutfağınızı da sarsın istemez misiniz? E hadi o zaman bugün sizin fırında Ramazan Pidesi çıkacak...

Tereyağı' nın yakın dostu: Ramazan Pidesi Tarifi

Çocukluğumuzdan bu yana: Salçalı Kelebek Makarna

salçalı kelebek makarna

İftar sofralarının bir numaralı kurtarıcısı makarna, öğrenci evlerinin klasikleşmiş haliyle karşınızda. Sözümüz annelere; Salçasını bol tutmayı unutmayın :)

Öğrenci işi: Salçalı Kelebek Makarna Tarifi

Kalbinize iyi gelecek: Tavuklu Enginar

tavuklu enginar

Zamanı tam geçmemişken her haliyle gönülleri fetheden enginarı, bu sefer tavuklu ve ekşi aromasıyla sofralarınıza taşıdık. Bakliyat takviyesiyle birlikte tadanlardan tam not aldı bile :)

Ve karşınızda: Tavuklu Enginar Tarifi

Mutluluğun ta kendisi: Profiterol

profiterol

Genellikle hazır olarak severek tükettiğimiz bu tatlıyı, evde kendiniz hazırladığınızda ortaya çıkacak lezzet patlamasını hayal edebiliyor musunuz? Biz denedik ve tadına doyamadık. Çikolata sosunun altında yatan, her lokması mutluluk olan bu lezzetin tadına gelin birlikte varalım…

Sosu bol: Profiterol Tarifi

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
30-05-2018 12:27:55 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ